ZUBNÍ IMPLANTÁTY

Zubní implantáty jsou novou možností, jak nahradit vlastní chybějící zuby v různém rozsahu – od náhrady jednoho zubu až po celou čelist.

Při ztrátě jednoho či více zubů existuje několik způsobů řešení. Nejlevnější varianty jsou snímací (snímací protézky či mezerníčky), ale nikdy již nezajistí takový pocit komfortu jako náhrady fixní (pevné).

Mezi fixní náhrady patří můstky, jež jsou ukotveny na sousedních zubech, ale musí se kvůli nim bohužel zbrousit mnohdy i zcela zdravé zuby.

Implantát se zavádí do vzniklé mezery a proto u implantátů odpadá nutnost broušení zdravých zubů.

Používáme velmi kvalitní zubní implantáty z čistého titanu nebo ještě pevnější roxolidovou (titan a zirkonoxid) slitinu s unikátním bio povrchem od švýcarské značky Straumann. Další možností jsou levnější Korejské implantáty firmy Dentis.

Implantát je vhodný téměř pro každého z nás, nedoporučujeme jej pouze u pacientů se závažným celkovým onemocnění (např. neléčených diabetiků), u pacientů postižených pokročilejší formou parodontitidy a u silných kuřáků. Kouření a další onemocnění totiž snižuje pravděpodobnost úspěchu který se pohybuje u kvalitních systémů přes 95 %. Dále se pak nezavádějí u dětí a dospívajících, dokud není ukončen růst čelisti.

Úspěšnost je mimo jiné zajištěna i kvalitou čelistní kosti, její denzitou (hustotou), množstvím kosti. V případě horších podmínek je možné kost zesílit a dodat jí objem tak zvanou augmentací (doplněním umělé kosti). Úspěch ošetření je v neposlední řadě závislí i na důkladné dentální hygieně. Každý pacient by proto měl v souvislosti se zavedením dentálního implantátu navštívit dentální hygienu a osvojit si správné techniky čištění a péči o zubní implantát. O náhradu se musíte starat stejně tak dobře, jako o své vlastní zuby.

Ve spolupráci s naším chirurgem jsme schopni pomocí augmentace (doplnění kosti) zavést implantát i do míst, kde by to jinak nebylo možné.