PREVENTIVNÍ ZUBNÍ PROHLÍDKA

Prevence je pro nás na prvním místě. Díky pravidelným zubním preventivním prohlídkám, každých 6 měsíců, můžeme odhalit časné projevy zubního kazu či paradontozy.

Léčba je pak jednodušší, rychlejší a s menším finančním zatížením. Součástí preventivní zubní péče je i pravidelná návštěva zubní hygieny.

Zubní kaz a parodontitida patří mezi onemocnění, u kterých má prevence nezastupitelný význam. Při pravidelných návštěvách zubního lékaře a dentální hygienistky jim lze účinně předejít.

Během vyšetření provedeme vyšetření přítomnosti zubního kazu, zhodnotíme stav dásní a parodontu, provedeme rentgenologické vyšetření.

Díky rentgenologickému vyšetření lze odhalit velmi malé zubní kazy, které při běžné prohlídce v ústech nelze zjistit. Včasné ošetření pak zabrání komplikacím jako je zánět zubní dřeně či rozsáhlá destrukce korunky vedoucí k nutnosti endodontického či protetického ošetření. Díky rentgenologickému vyšetření jsme také schopni zhodnotit stav kosti a navrhnout Vám v případě nutnosti parodontologickou léčbu.

Součástí prevence by měla být pravidelná návštěva dentální hygienistky.

Často kladené otázky:

Jak často mám chodit na preventivní prohlídky?
Ideální je chodit 2x ročně, v rozestupu alespoň 5 měsíců.

Můžu mít zubní kaz či parodontózu i když mě nic nebolí?
Ano, obě onemocnění zpočátku probíhají skrytě, bez bolestivých projevů. Zkušený lékař je však lehce odhalí.

Budu za preventivní prohlídku na vašem pracovišti něco platit?
Ne, prohlídka včetně rentgenologického vyšetření je hrazena ze zdravotního pojištění.